IMG_2455

Aikido

Ak uvažujete, že by ste sa chceli učiť Aikido, neváhajte a príďte k nám. Prvý tréning si môžete vyskúšať zadarmo. Môžete prísť na ktorýkoľvek tréning, nábor prebieha počas celého roka. Tréningy nerozdeľujeme na skupiny „pokročilí“ alebo „začiatočníci“ preto, aby začiatočníci mali možnosť cvičiť hneď s pokročilými, aby čo najrýchlejšie napredovali. Nie je potrebné mať predchádzajúce skúsenosti z bojových umení.
„Nie je dôležité, čo držíš v rukách, ale čo máš ukryté v srdci.“

Čas a miesto tréningov

Adresa: Mýtna 32, 811 07 Bratislava – Staré mesto

Pondelok    18:00 – 19:00
Utorok        18:00 – 19:00
Streda         18:00 – 19:00
Štvrtok        18:00 – 19:00

Detské tréningy

Utorok         17:00 – 17:50
Štvrtok         17:00 – 17:50

 

Súkromné a špecializované tréningy

Súkromné tréningy sú pre tých, ktorí chcú trénovať s učiteľom sami alebo v malých skupinkách (2 – 4 osoby). Výhodou je, že tréningy si môžete dohodnúť na čas, ktorý Vám najviac vyhovuje. Navyše, na súkromných tréningoch je najlepšia možnosť zamerať sa na konkrétne veci alebo špecifické požiadavky, ktoré už závisia iba od Vás.

Učiteľ – Samuel Jahelka

Našim hlavným učiteľom a zakladateľom Aikido Kobukan Dojo je Samuel Jahelka. Bojovým umeniam sa začal venovať, keď mal 10 rokov. Ako prvé sa učil zápasenie. Neskôr, keď mal 13 rokov, pravidelne trénoval v Budokan Nitra – klub tradičných bojových umení Shotokan Ryu Karate a Okinawa Kobudo.

V roku 2002 sa začal učiť v Bratislave Aikido, ktorému sa stále intenzívne venuje. V súčasnosti má technický stupeň 2.dan Aikido (čierny pás). Okrem pravidelných tréningov sa zúčastnil veľkého počtu seminárov Aikido na Slovensku aj v zahraničí pod vedením európskych a japonských majstrov. Dva krát vycestoval do Japonska, kde mal možnosť vidieť a priamo trénovať s rôznymi majstrami.

Dnes nové skúsenosti získava od učiteľou – Tomáša Bilišiča 5.dan Aikido, 4.dan Iaido z Genkikan Academy Nové Zámky, Shihana Yan de Haana 8.dan Iaido, 6.dan Aikijutsu z Holanska. Ďalej sa učí cestami po Japonsku a na seminároch rôznych učiteľou po celej Európe. Na svojich tréningoch ďalej odovzdáva svoje skúsenosti žiakom, medzi ktorých patria deti, študenti, dospelí, starší ľudia, ženy a aj silní muži. Jeho súkromné tréningy navštevujú rôzni ľudia, ako napríklad manažéri, bezpečnostní pracovníci alebo športovci z iných klubov.